El Salvador, Bitcoin'i Yasal İhale Yapan İlk Ülke Oldu

Çıkış Haziran 30,

yazan Elana K

El Salvador aslında gezegende bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke oldu. 84- oyla gider giderler kanunun teslim edildiği göz önüne alındığında Çarşamba günü düşüşle, bitcoin maliyeti %5 arttı.

El Salvador aslında Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden gezegendeki ilk ülke oldu. Harcama 84–84 kanunun el koyduğu göz önüne alındığında Çarşamba günü, bitcoin oranı %5 arttı.

Maliyetlere göre, “Bu yasanın işlevi, herhangi bir anlaşmada sonsuz, özgürleştirici güce sahip sınırsız yasal ihale olarak bitcoin’i kontrol etmektir. ve kamuya açık veya kişisel gerçek veya tüzel kişilerin gerçekleştirmesi gereken herhangi bir unvana.”

2021 Bitcoin’in Yasal İhale Olarak Pratik Uygulamaları

Neredeyse bu, liste fiyatlarının bitcoin olarak görüntülenebileceğini, vergilerin bitcoin olarak ödenebileceğini ve bitcoin ile takasların gitmeyeceğini gösterir. sermaye kazançları vergisi yoluyla.

Ticaret yetkilileri, Bitcoin’in anlaşma yaptığı ülkenin ana para birimi olan ABD dolarının dolar döviz kuruna bağlanacağından, yepyeni gelişmenin ABD dolarını değiştirmeyeceğinden endişe ediyor. Federal hükümet, ülkenin ilerleme bankası BANDESAL tarafından üretilen bir güven aracılığıyla bitcoin’in dolara dönüştürülmesini sağlayacak.

Yepyeni yasa aynı şekilde temel nüfus için eğitimi teşvik edecek, böylece onlar Bitcoin anlaşmalarının nasıl gerçekleştirileceği konusunda daha bilgili olabilir. Ülke, bitcoin anlaşmaları için gerekli tesisleri geliştirmek üzere bir dijital cüzdan işletmesi olan Strike ile ortak olacak.

Meydan Okuyanlar ve Destekleyenler

Bazı eleştirmenler, kripto para biriminin oynaklığı nedeniyle yer değiştirmeye gerçekten karşı çıkarken, diğerleri yer değiştirmenin ülkenin geleceğini tehlikeye atabileceğini belirtiyor. Uluslararası Para Fonu (IMF) ile 1 milyar dolarlık program.

Yasanın destekçileri, kripto para biriminin eklenmesinin, geleneksel para hizmetlerine erişimi olmayan bireylerin parasal olarak eklenmesiyle sonuçlanacağını belirtiyor. . El Salvador ekonomisinin çoğu, gurbetçi çalışanlardan iade edilen nakit paraya güveniyor ve bitcoin yasal ihalesi yapmak, bunun gerçekleşmesini kolaylaştıracak.

.

pin up casino turnir
Back to top button